SHOPER – Dodanie czatu na stronach sklepu

Przeglądając różne serwis oraz sklepy internetowe, coraz częściej możemy na nich spotkać czat ang. chat, umożliwiający połączenie w czasie rzeczywistym z konsultantem. Rozwiązanie to, dostarcza dodatkowy szybki kanał komunikacji, za pomocą którego, Klient będzie mógł się z nami skontaktować i zadać pytania dotyczące np. oferty.

Oczywiście ważnym faktem jest, aby podczas ustalonych godzin pracy sklepu internetowego, ktoś obsługiwał chat (konsultant dostępny on-line). W przeciwnym przypadku możemy tylko zirytować Klienta, który będzie oczekiwał profesjonalnej pomocy, a otrzyma tylko możliwość wysłania wiadomości.

Przed podjęciem decyzji o instalacji chatu przyjrzyjmy się jego podstawowym zaletom:

  1. Stały szybki kontakt ze swoimi klientami. Klienci bezpośrednio ze strony sklepu mogą skontaktować się z pracownikiem sklepu. Nie muszą do tego celu korzystać z telefonu albo maila. Jednocześnie pracownik sklepu może w szybki sposób udzielić klientowi potrzebnych informacji i zachęcić go do zakupu.
  2. Dzięki funkcjom live chat (zależne od konkretnego rozwiązania) widzimy, kto jest obecnie na stronach sklepu i czy jest po raz pierwszy oraz jakie przegląda produkty. Możemy nawiązać z nim kontakt w celu skłonienia go do dokonania zakupu.
  3. Możliwość kontaktu z wieloma klientami jednocześnie.
  4. Dodatkowe statystyki umożliwią zebranie dodatkowych informacji odnośnie klientów sklepu.

Jeżeli już zdecydujemy się na wdrożenie chat-u w naszym sklepie SHOPER, musimy wybrać skrypt, który spełni nasze wymagania. Większość dostępnym na rynku rozwiązań jest płatna i w zależności od wybranych opcji wymaga opłaty abonamentowej. Wybór odpowiedniej aplikacji pozostaje w gestii właściciela sklepu, który w zależności od potrzeb powinien przejrzeć aktualne oferty producentów chat-ów i wybrać odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

Poniżej przedstawiam listę popularnych systemów live chat :

 

W większości przypadków, instalacja chatu na stronie sklepu nie powinna przysporzyć problemów i może być wykonana bez wiedzy z zakresu programowania. Od producenta chatu dostajemy kod, który musimy umieścić w sklepie SHOPER. Aby to zrobić należy zalogować się do sklepu z uprawnieniami administracyjnymi oraz przejść do pozycji menu Konfiguracja -> Integracje ->Integracje własne. Następnie w okienku „Stopka strony, przed zamknięciem ” wstawiamy kod i klikamy przycisk „Zapisz”. Teraz wystarczy przejść na strony sklepu SHOPER, gdzie powinien nam się wyświetlić live chat.

Jeżeli z jakiś przyczyn chat się nie wyświetlił lub chcecie Państwo powierzyć instalację rozwiązania profesjonaliście, zapraszam do skorzystania z usług firmy Onisoft. Nasi specjaliści doradzą w wyborze najlepszego rozwiązania i dokonają instalacji we wskazanym sklepie SHOPER.

udostępnij: