Zakończenie wsparcie licencji samodzielnej Shoper.

Według informacji przekazanej przez producenta oprogramowania Shoper, firmę DreamCommerce S.A. w roku 2020 nastąpi zakończenie wsparcia dla licencji samodzielnej sklepu. Nastąpi to dokładnie 03.01.2020 r.

Co w praktyce oznacza zakończenie wsparcia?

Przede wszystkim koniec wsparcia technicznego nie jest równoznaczne z wyłączeniem sklepu. Sklepy na licencji samodzielnej nadal będą funkcjonowały. Niestety sam producent nie będzie już wydawał aktualizacji dla sklepu (poza aktualizacjami krytycznymi). Oznacza to, że platforma samodzielna stanie w miejscu i nie będą pojawiać się nowe funkcjonalności oraz w przypadku integracji z serwisami zewnętrznymi np. Allegro mogą pojawić się problemy z ich funkcjonowaniem.

Do tej pory jeżeli właściciel sklepu z aktywną asystą miał jakiś problem ze sklepem mógł zgłosić go do producenta. Z chwilą zakończenia wsparcia już takiej możliwości nie będziemy mieli – nawet odpłatnie.

Co oferuje producent?

Firma DreamCommerce S.A. właścicielom sklepów na licencji samodzielnej oferuje migrację na licencję abonamentową. Pracownicy shoper.pl przenoszą wszystkie dane sklepu wraz z wyglądem.

Należy się jednak liczyć, że wszelkie modyfikacje w silniku sklepu, dodatkowe moduły oraz modyfikacje PHP w szablonach zostaną utracone (nie dotyczy to zmian w samym wyglądzie a tylko specyficznych dodatkowych funkcji).

Czy mogę zostać na licencji samodzielnej?

TAK – właściciele licencji samodzielnej wykupili sklep na własność. Nikt na siłę nie będzie Państwa migrował. W takiej sytuacji należy jednak mieć świadomość, że sklep w perspektywie kilku lat będzie już przestarzały i prędzej czy później trzeba będzie podjąć decyzję o migracji na licencję SaaS lub inną platformę. Można też, modyfikować sklep i dostosowywać jego funkcjonalność własnymi siłami. Decyzja w tym zakresie należy do właściciela sklepu.

Jak dokonać migracji?

Zachęcamy do realizacji migracji do licencji SaaS z nami. W naszej ofercie przygotowaliśmy pakiet migracyjny. Dodatkowo podczas samej migracji otrzymają Państwo nasze wsparcie i pomoc.

https://www.shopmarket.pl/pl/p/Migracja-LT-na-abonament-SaaS/119

udostępnij: